Kam v okolí na výlet

Úvod DoporučujemeKam v okolí na výlet

Nákup v našem Dvoře pokladů můžete spojit s návštěvou zajímavostí v našem okolí......zde najdete tipy

 

Městské muzeum Velvary
Městské muzeum Velvary si pro své návštěvníky připravilo stálou expozici, která seznamuje s historii města a jeho okolí.
https://www.velvary.cz/zivot-ve-meste/mestske-muzeum/

Zoopark Olovnice

Nabízíme Vám možnost vidět desítky zajímavých zvířat v rodinném prostředí, které nabízí Zoopark Olovnice. U nás budete mít zvířátka doslova na dosah ruky, u vybraných druhů nabízíme možnost focení nebo krmení.

Zoopark Olovnice se nachází cca 5km od města Velvary, výborná je také dostupnost z měst Slaný, Mělník, Kralupy nad Vltavou, Praha nebo Ústí nad Labem díky nedaleké dálnici D8.

http://www.zooparkolovnice.cz/

Farma Vraňany

Na naší rodinné farmě ve Vraňanech najdete všechno, co k životu potřebujete.I když si přijedete jen pro naše vyhlášené jahody, nejspíš odjedete s nákupem na celý týden plným čerstvého ovoce, zeleniny a dalších poctivých dobrot

https://www.farmavranany.cz/

Malovarský rybník
V Malovarech, místní části města Velvary severně od Prahy se roprostírá Malovarský rybník, místními nazývaný často Malvaňák. Rybník byl založen už v první polovině 16. století, přežil dobu rušení velvarských rybníků, až do poloviny 20. století tady byla plovárna, později se zde budovalo betonové koupaliště, které dnes ale už není v provozu.
https://www.facebook.com/malvanak/
Zámek Nelahozeves
Jen co by kamenem dohodil na sever od Prahy se nachází jedna z nejvýznamnějších pozdně renesančních staveb u nás.
Zámek Nelahozeves byl vystavěn v polovině 16. století a po většinu doby - až do současnosti - byl v majetku rodu Lobkowitzů, která jej zpřístupňuje veřejnosti.
https://www.lobkowicz.cz/nelahozeves 
Koupaliště Kralupy nad Vltavou
Koupaliště v Kralupách nad Vltavou najdete v klidné části města nedaleko řeky. Před několika lety bylo kompletně zrekonstruováno.
https://www.infokralupy.cz/letni-koupaliste/ds-1058
Vyhlídka na vrchu Hostibejk
V Kralupech nad Vltavou ve středních Čechách se k nebi vypíná pískovcový vrch Hostibejk a kolem něj stejnojmenná přírodní památka, oblíbený cíl výletů místních i návštěvníků.
Lobeč, Kralupy nad Vltavou
Na Hostibejk vede z vlakového nádraží v Kralupech zeleně značená turistická trasa a pěšina, které se říká Svojsíkova cesta, stoupá sem také ale bezmála 200 poměrně strmých schodů. Kdo by se při jejich zdolávání unavil, může se občerstvit ve stylové výletní restauraci, jen co by kamenem dohodil od altánu.
Zámek Veltrusy
Jen co by kamenem dohodil severně od Prahy se ve Veltrusech nachází vrcholně barokní zámek stejného jména. Zámek byl vystavěn v první polovině 18. století, původně jako menší letohrádek, později významně rozšířený. Dnes je ve správě státu, je v rekonstrukci a přístupný veřejnosti.
https://www.zamek-veltrusy.cz/cs

Městské muzeum v Kralupech nad Vltavou
V Kralupech nad Vltavou, jen co by kamenem dohodil severně od Prahy, má svůj domov městské muzeum, které si pro své návštěvníky připravilo celou řadu stálých expozic.
http://muzeumkralupy.cz/
Dvořákova stezka
Do Nelahozevsi severně od Prahy by měli vyrazit milovníci české hudby. V roce 1841 se tady totiž narodil známý skladatel Antonín Dvořák, jehož fanoušci si tady dodnes mohou prohlédnout jeho rodný dům, ale projít si také naučnou stezku, která dostala jeho jméno.
Dvořákova stezka vede po levém břehu řeky Vltavy mezi Kralupami nad Vltavou a Nelahozevsí. Stezka je dlouhá necelé 4 kilometry a prostřednictvím informačních tabulí na ní se návštěvníci dozví spoustu zajímavostí o geologii, paleontologii, ekologii, historii nebo ochraně místní přírody, jejích živočišných a rostlinných druzích. Kdo bude mít oči otevřené, může tady pozorovat řadu druhů vodních ptáků, mezi nimi například i kormorány.
Červeně značená stezka začíná na vlakovém nádraží v Kralupech a jde přes Hostibejk s altánem, kde je možné si na chvíli odpočinout, až k nádhernému renesančnímu zámku v Nelahozevsi. Trasa není obtížná a je schůdná ve všech ročních obdobích a za každého počasí. Vlak jezdí také do Nelahozevsi, a tak se sem snadno dostanou i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu.
Železniční muzeum Zlonice
V obci Zlonice na severozápad od Prahy našla ve venkovském sídle z poloviny 19. století svůj domov expozice, zaměřená na průmyslové lokomotivy, zabezpečovací zařízení a malodrážní vozidla.
http://zmzlonice.draha.net/
Říp
Říp je z daleka viditelný vrch s románskou rotundou sv. Jiří na vrcholu. Je to památné místo české mytologie a historie. Podle pověsti sem přišel praotec Čech, přehlédl okolní krajinu a rozhodl se zde usadit.
Na vrchol vede několik značených turistických cest a v sousedství rotundy stojí také chata s restaurací. Na zdi chaty je připevněn patriotský nápis „Co Mohamedu Mekka, to Čechu Říp!“
Zoopark Zájezd
V obci Zájezd jen 12 kilometrů severně od Letiště Václava Havla severozápadně od Prahy se nachází zoopark, kde si na své přijdou hlavně rodiny s dětmi.
Soukromá rodinná ZOO chová bezmála 100 druhů exotických a domácích zvířat, mezi nimiž jsou lemuři, drápkaté opičky, velbloud, lamy, surikaty, ale i rysi. Jedinečná expozice Terária pak nabízí přehlídku leguánů nebo jedovatých žab, ale také vůbec největší přístupnou sbírku chameleonů na světě.
http://zoopark-zajezd.cz/